Nowy wzór deklaracji akc-ww
31 października 2018 r. Minister Finansów opublikował projekt rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów związanych z rejestracją w zakresie podatku akcyzowego.Nowe wzory deklaracji akcyzowych od 1 lutego 2018 r. Minister Finansów w drodze rozporządzenia, które weszło w życie 1 lutego 2018 roku, określił nowe wzory deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego oraz deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy.Formularze akcyzowe w wersji interaktywnej są dostępne na stronie Portalu Usług Elektronicznych Służby Celnej (PUESC) Uwaga!. AKC-WW (6) - Deklaracja dla podatku akcyzowego od wyrobów węglowych Podgląd druku Deklarację AKC-WW należy składać do 25. dnia przypadającego w drugim miesiącu od miesiąca, w którym powstał obowiązek podatkowy do właściwego urzędu skarbowego.Nowy wzór zgłoszenia rejestracyjnego do akcyzy (AKC-R) od 2019 roku.. Od 2019 r. będą obowiązywać nowe wzory pozwalające zarejestrować się jako podatnik podatku akcyzowego.. Nowy wzór deklaracji AKC-WW zmienia okres rozliczeniowy w zakresie podatku akcyzowego od wyrobów węglowych z miesiąca na kwartał.W Dzienniku Ustaw z 31 października 2013 r. pod pozycją 1278 opublikowano ustawę z 29 października 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym..

Zmianie ulegnie również wzór deklaracji uproszczonej AKC-U.

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2019.3.1.. Nowela weszła w życie 1 listopada 2013 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 1 lit. c i pkt 6, które weszły w życie .Nowy wzór deklaracji AKC-WW dostosowano do Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 października 2013 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym.Do pobrania za darmo wzór: Deklaracja AKC-WW.. Zmiany mają charakter techniczny.. WZÓR FORMULARZA INFORMACJI STOSOWANEGO W WYMIARZE I POBORZE PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI, ROLNEGO I LEŚNEGO-.obowiązują nowe wzory deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym.. -D Z poziomu formularza deklaracji AKC-WW dostępny jest wydruk deklaracji (Wzór standard) lub poszczególnych jej stron (Wzór standard - strona 1, Wzór standard - strona - 2,.)..

Nowy druk deklaracji VAT -11 obowiązuje od 18 lutego 2014 roku.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim nowe wzory formularzy deklaracji księgowych oraz dostosowanie do pozostałych zmian w przepisach prawnych.. Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.Nowy wzór deklaracji dla podatku akcyzowego od wyrobów węglowych - AKC-WW - będzie miał zastosowanie począwszy od rozliczenia za III kwartał 2013 roku.. „Dochody budżetu państwa z tytułu podatku akcyzowego będą mniejsze w 2013 r. o ok. 8 mln zł.Na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29.10.2013 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym w systemie Comarch ERP Optima w v.. Nowy wzór AKC-U będzie dostosowany do obliczania akcyzy od wyrobów węglowych, z określeniem, jak dokładne powinno być zaokrąglanie .. W ostatnich dniach lutego Minister Rozwoju i Finansów wydał aż trzy rozporządzenia, w drodze których modyfikacji ulegną niektóre druki akcyzowe.31 października zostało ogłoszone, a od 1 listopada obowiązuje rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym (Dz. z 2013 r. 1278), które wprowadza nowe wzory deklaracji dla wyrobów gazowych.Z poziomu formularza deklaracji AKC-WW dostępny jest wydruk deklaracji (Wzór standard) lub poszczególnych jej stron (Wzór standard - strona 1, Wzór standard - strona - 2,.)..

Pamiętaj o dopełnienia obowiązków, w tym złożenia deklaracji AKC-U i opłaty podatku akcyzowego!

Deklaracje podatkowe dla podatku akcyzowego oraz deklaracje w sprawie przedpłaty akcyzy sporządzone wg wzoru obowiązującego od 1 marca 2017 r. - mogą być składane w postaci elektronicznej do 31 marca 2019 r. z zastrzeżeniem deklaracji dotyczących energii .Nowe wzory stosuje się począwszy od rozliczenia za miesiąc wrzesień 2003 r. Jednak do wyczerpania nakładu, nie dłużej niż za okres rozliczeniowy grudzień 2003 r., mogą być stosowane wzory deklaracji dla podatku akcyzowego, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie ww.. Między innymi jest nowa deklaracja w podatku akcyzowym dla rozliczania akcyzy o wyrobów węglowych (AKC-WW).Nowe wzory deklaracji i informacji podatkowych Od 1 lipca 2019 r. zaczną obowiązywać nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych (informacje o gruntach, informacje o nieruchomościach i obiektach budowlanych, informacje o lasach oraz deklaracje na podatek rolny, leśny i od nieruchomości) wraz z załącznikami.Planowane wdrożenie nowej struktury jednolitego pliku kontrolnego ma zastąpić obowiązek składania deklaracji VAT oraz dotychczasowych plików JPK_VAT.. Wydruk deklaracji dla wersji formularza 5 dostosowany jest do aktualnych przepisów i zawiera m.in. informację o okresie, za jaki wyliczona jest deklaracja .Od 1 lipca 2019 r. zaczną obowiązywać nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych (informacje o gruntach, informacje o nieruchomościach i obiektach budowlanych, informacje o lasach oraz deklaracje na podatek rolny, leśny i od nieruchomości) wraz z załącznikami.Od 1 lipca 2019 r. obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji na podatki lokalne: podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny..

Od 1 marca zaczną obowiązywać nowe wzory deklaracji akcyzowych.Wśród nowych druków pojawi się m.in.AKC-U i AKC-P.

4.1.2 Ubytki Na deklaracji AKC-WW ubytki towarów należy umieszczać oddzielnie, dlatego konieczne jest odpowiednieNowe deklaracje dla podatku akcyzowego.. To również nowości, które w dużym stopniu wzbogacają atrakcyjność systemu.Rys.. druki-formularze.pl deklaracje, umowy i wzory pism, które wypełnisz onlineOd 1 lipca będzie nowy wzór deklaracji AKC-WW, który zmienia okres rozliczeniowy w zakresie podatku akcyzowego od wyrobów węglowych z miesiąca na kwartał.. Nowy wzór deklaracji uproszczonej nabycia wewnątrzwspólnotowego - AKC/WW będzie miał zastosowanie począwszy od rozliczenia za trzeci kwartał 2013 roku.Szanowni Państwo!. Deklaracja dla podatku akcyzowego od wyrobów węglowych w artykułach eGospodarka.pl w poradach we wzorach dokumentów w ofertach pracy w przetargach w ofertach nieruchomości w bazie adresowej firm w katalogu WWW w grupach dyskusyjnychWzory formularzy informacji oraz deklaracji stosowanych w wymiarze i poborze podatków w 2016, 2017, 2018 i 2019 roku.. Formularze deklaracji i informacji są dostępne na stronie podatki.gov.pl.Składanie deklaracji i informacji w formie elektronicznej od 1 lipca 2019 r. jest możliwe za pośrednictwem strony epuap.gov.pl.nowy wzór deklaracji; nowy wzór deklaracji.. Sprawdź, jakie dane będzie zawierała nowa struktura JPK_VDEK oraz kiedy zostanie wprowadzona!Deklarację AKC-WW podatnicy będą składali w terminie do 25. dnia przypadającego w drugim miesiącu po kwartale, w którym powstał obowiązek podatkowy.. Projekt został przygotowany 6 maja 2013 roku.Nabyłeś samochód z kraju Unii Europejskiej?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt